Zaloguj się na ForumKalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
23 Czerwca 2018
Dzień Ojca
Imieniny obchodzą
Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr,
Prosper, Wanda, Zenon, Zenona

Do końca roku zostało 192 dni.
Zodiak: Rak

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj157
Wczoraj222
Wizyt w tygodniu1126
Wizyt w miesiącu3977
Łącznie wizyt141835

VCNT - Visitorcounter

Pogoda

O nas - Historia
poniedziałek, 05 września 2011 23:41

START

 

Witamy na stronie Grupy Motocyklowej WOLNI JEŹDZCY Piaski skupiającego na zasadzie dobrowolności grupę miłośników motocykli i przygody motocyklowej, propagującego poszanowanie prawa, wolności oraz solidarności motocyklistów. Do naszej grupy mogą należeć motocykliści - niezależnie od płci i wieku tworzący grono koleżeńskie i przyjacielskie, których łączy pasja do jednośladów i zachowania kultury w ruchu drogowym. Celem naszej działalności jest szerzenie pozytywnego wizerunku motocyklisty, uczestniczenie w życiu środowiska i jego integracja w kraju. Wspieramy inicjatywy o charakterze charytatywnym, wspólnie planujemy motocyklowe wyjazdy, organizujemy imprezy grupowe i rodzinne. Mając świadomość naszych  zawodowych obowiązków, nie zapominamy o potrzebie wspomagania innych, solidarności z tymi, którym dzisiaj my możemy pomóc, a którzy jutro pomogą innym.

Bieżąca aktywność grupy opiera się na wspólnych wyjazdach, wycieczkach i imprezach integracyjnych.

Grupę motocyklową tworzą ludzie w różnym wieku gdyż pasji tej ulegają zarówno ludzie młodzi jak i starsi. Park naszych maszyn obejmuje różne rodzaje motocykli od sportowych poprzez turystyczne na chopperach kończąc.

Jeśli ktoś chciałby zasilić szeregi naszej grupy jako pełnoprawny członek musi spełnić kilka warunków:

 

mieć skończone 18 lat

posiadać własny motocykl

posiadać prawo jazdy kat A

zaakceptować politykę i regulamin grupy

przejść pozytywnie okres próbny

 

 

 

 

HISTORIA

 

 

Początków powstania naszej grupy należy dopatrywać na przełomie lat 2010/2011, wtedy to właśnie dochodziło do pierwszych wspólnych przygód na motocyklach. Część z osób od wielu lat była zmotoryzowana i dużą część swego życia poświęciła właśnie motocyklowemu hobby. Od tego czasu zaczęliśmy organizować nasze wspólne wyjazdy, spotkania w coraz to większym gronie. Mijały miesiące, a za nimi pojawiali się nowi motocykliści ze swoimi "rumakami". Zrodziły się nowe przyjaźnie i przybywało wspólnych, coraz to liczniejszych wyjazdów. I tak właśnie narodził się pomysł, aby hobby, tzn. motocykle, które wspólnie nas łączyły prawnie usankcjonować. Przyszedł kolejny sezon, wspólne wyjazdy, wyprawy, kolejne kilometry i wtedy to pomysł z zalegalizowaniem grupy zaczęliśmy wspólnie realizować.

 

Początki jak zwykle bywały trudne. W związku z tym zorganizowaliśmy pierwsze oficjalne zebranie na którym wybraliśmy prezesa Mariana Marciniaka, ustaliliśmy jeszcze kilka ważnych szczegółów ale o tym nie będę Was zanudzał. Zaczęliśmy opracowywać nasze logo i nazwę z którą będziemy kojarzeni. Wybór padł na nazwę, która wszystkim się spodobała. Nazwa ta odzwierciedlać ma nasze podejście do motocyklowego hobby i może być tłumaczona na różne sposoby.

Logo nasze także nawiązuje do naszych zamiłowań, powiązań, przyjaźni itp itd.

Powstał także statut (regulamin) który obowiązuje po rejestracji w Polskim Ruchu Motocyklowym. Od samego początku staramy się uczestniczyć w różnych imprezach klubowych, charytatywnych, kulturalnych organizowanych na rzecz dzieci i nie tylko, na terenie naszego powiatu a w późniejszym czasie także zataczać szersze kręgi.